Skip to content
رازهای ست کردن لباس

رازهای ست کردن لباس

همگی آدم‌ها دوست دارن ظاهر زیبایی داشته باشند و یکی از راه‌های رسیدن به این موضوع مهم، پوشیدن لباس‌های زیباست. اما پوشیدن لباس‌ها هم باید به صورت هماهنگ صورت بگیرد که به ست کردن لباس معروف است. اما ست کردن لباس اگر برای لباس‌های تیره باشد کار آسانی به نظر می آید، اما برای لباس‌هایی با رنگ روشن، چندان کار آسانی نخواهد بود. حتی هماهنگ کردن آرایش صورت هم با نوع لباسی که می‌پوشیم، بسیار پراهمیت است.

نکته مهمی که باید به آن توجه کرد این است که؛ ست کردن لباس‌ها برای مراسمات مختلف، متفاوت میباشد. برای مثال، نوع آرایش و پوشش شما برای مصاحبه شغلی، محل کار، مهمانی‌های معمولی و رسمی، جشن و سرور و عروسی‌ها تفاوت دارد. در این مقاله، تلاش شده است، نکات جالبی از ست کردن لباس‌ها در مراسم‌های مختلف ارائه شود.

گاهی اوقات لباس‌هایی را می‌بینیم و می‌پسندیم که ممکن است چندان برای ما مناسب نباشد، حتی اگر بسیار زیبا به نظر برسد. پس باید دو موضوع را در نظر داشت:

شکل بدنی خود را بشناسید و لباس مناسب با آن را تهیه کنید؛ به عبارت دیگر، افراد اگر ناحیه بالاتنه تا پایین تنه خود را آنالیز کنند، متوجه خواهند شد که، طرح بدنی آنها چگونه است. پس با این تفاسیر متوجه می‌شوید که چه لباسی مناسب شما خواهد بود.

همچنین بعضی از لباس‌ها ممکن است زیبا باشند، اما شما با پوشیدن آنها احساس راحتی نکنید، و یا برعکس لباس بسیار راحتی باشد، اما چندان شیک و زیبا نباشد. پس باید به دنبال لباسی باشید که شامل هر دو نکته باشد. همچنین این نکته را به یاد داشته باشید؛ نه تنها نیاز دارید خوب به نظر برسید، بلکه در عین حال، باید احساس اعتماد به نفس داشته باشید.

لباس های مناسب برای مهمانی‌های شبانه

برای مهمانی های شبانه، می‌توانید لباس رسمی‌تر بپوشید و رنگ‌های تیره‌تر را انتخاب کنید، آرایش غلیظ‌تر داشته باشید و کفش‌های پاشنه بلندتر بپوشید و حتی از جواهرات بزرگ‌تر و درخشان‌تر استفاده کنید.

ترکیب رنگ‌ها را بشناسید

جدا از اینکه باید موقعیت‌ها را ارزیابی کنیم، باید تا حدی از رنگ‌ها و نحوه ترکیب شدن آنها نیز آگاهی پیدا کنیم. پس بهتر است این سه نکته را یادآوری کنیم تا استایل زیبایی خلق کنید:

رنگ‌های اولیه و یا اصلی، رنگ‌های زرد، قرمز و آبی هستند و از ترکیب این سه رنگ اصلی، رنگ‌های ثانویه و یا ترکیبی ایجاد میشود. ترکیب قرمز و زرد، رنگ نارنجی را ایجاد میکند. ترکیب زرد و آبی، رنگ سبز زیبا رو به وجود می آورد. و در نهایت ترکیب قرمز با رنگ متضاد خود، یعنی آبی، بنفش را به دنیا عرضه میکند.

اما همانطور که میدانیم دنیای رنگ ها بسیار گسترده میباشد، اگر رنگ‌های ثانویه را با هم ترکیب کنیم، رنگ‌های درجه سه به وجود می آیند که میتواند دنیای متنوعی از رنگ‌ها را خلق کند. همچنین اگر از مقادیر مختلفی از رنگ های ثابت استفاده کنیم، ترکیب های رنگی متفاوتی ایجاد میشود.

در نهایت اگر در انتخاب لباس، رنگ‌های اصلی را با رنگ‌های ثانویه ترکیب کنیم، ترکیب‌های خوبی رو به وجود می آید که با همدیگر همخوانی خواهند داشت. برای مثال ترکیب رنگ اصلی آبی با رنگ‌های ثانویه‌ای که آبی در خلق آنها نقش دارد، ترکیب‌های جالبی ایجاد خواهد شد، اما شما رو متمایز نخواهد ساخت.

رازهای ست کردن لباس

ست کردن لباس‌ها با طرح‌های مختلف

بیشتر لباس‌ها تنها از یک رنگ تهیه نمیشوند، بلکه طرح دار هستند و در ست کردن آنها، باید احتیاط لازم را انجام داد. اما چگونه؟ در این مرحله باید توجه کرد رنگ غالب استایل مد نظر چیست، سپس متناسب با آن رنگ، رنگ ست لباس را با توجه به اصول گفته شده، انتخاب کرد.